Drobečková navigace

Úvod > O obci > Spolky a kluby > TJ Praskolesy

TJ Praskolesy

Tělovýchovná jednota Praskolesy sdružuje několik sportovních klubů.. Jejím předsedou je pan František Šeplavý, hospodářkou paní Zdeňka Drábková a jednatelem pan Miloslav Franta.

Šachový oddíl pod hlavičkou TJ Praskolesy hraje okresní přebor a usiluje o postup do vyšší soutěže. I když má šachový oddíl pouze dva členy, může se chlubit bohatou činností. Člen Stanislav Bureš organizuje několikrát v roce šachové turnaje, které jsou velmi dobře obsazeny. V roce 2003 zaožil mládežnický oddíl.

Další oddíl je pod hlavičkou České asociace sportu pro všechny. Ten sdružuje v naší obci 82 sportovců. Ženy a dorostenky se scházejí každé pondělí a čtvrtek ve druhém patře naší mateřské školy, kde pod vedením Romany Hrdličkové cvičí aerobic nebo stepaerobic. Tuto místnost využívají společně s muži a dorostenci,kteří mají zájem o posilování. V sokolovně se každý čtvrtek scházejí žáci a žákyně a sportují společně se cvičitelkami Jitkou Ludvíkovou, Kateřinou Procházkovou. V létě pak sportují na místím hřišti.

Oddílem kopané, jejímž předsedou je pan Antonín Žák sdružuje největší počet aktivních sportovců. V současnosti má klub dvě mužstva  - A tým, který vyhrál okresní přebor a nastoupí v I. B třídě a  B tým, který bojuje o body v IV. třídě. Výsledky a umístění se nalézají v dalších místech této rubriky. Fotbalisté hrají na vlastním hřišti, které je udržováno ve výborném stavu i přesto, že je v zátopové oblasti.

V nedávné minulosti byl náš klub velmi aktivní hlavně v oblasti mládeže. Za barvy Praskoles nastupovali dorostenci, starší žáci, mladší žáci a přípravka. Mládež se rozutekla do okolních oddílů, ale dobrý pocit z vychování několika velice dobrých fotbalistů zůstává. Taté těší, že někteří fotbalisté se vrací zpět do místního oddílu a Jan Bežo hraje krajský přebor za Hořovice (dříve v Maryle Příbram), Pavel Hrdlička hájil barvy hořovického A týmu v I. A třídě, v současné děbě hraje za A mužstvo Praskoles spolu s Vojtěchem  Drábkem, který s hořovickými dorostenci  vybojoval postup do divize.  Aleš Kadeřábek vybojoval s hořovickými žáky 1.ligu a stal se mistrem republiky 14-letých. V současné době hájí také barvy praskoleského A týmu. Za ligové žáky nastupoval i Oldřich Černý, Jiří Šeplavý a Ivo Kadeřábek (hraje ligu žáků za Marylu Příbram), v přípravce se připravuje několik nadějných mladíků např., Filip a Vilém Hrdličkovi, Miroslav Chot.